Věděli jste, že s námi můžete pomoci české přírodě a zasadit strom? Na jeden klik v košíku při dokončení objednávky.

Jak ve zdraví přečkat ještě měsíc domácí výuky?

Školy se pro mladší školáky otevřou nejdříve za měsíc a my, rodiče, bychom měli rozložit svoje síly :-). Většina z nás asi nepatří mezi rozené pedagogy a s domácí výukou se tak potýkáme pravděpodobně všichni. Někdo víc, někdo méně.

Potěšila mě synova paní učitelka, která si posteskla, že učit doma vlastní děti pro ni není ale vůbec jednoduché…a to patří k těm lepším a dost oblíbeným :-).

A jak jsem slíbila v jednom z předešlých článků, dala jsem dohromady nějaké aplikace a výukové programy, které mě v posledních týdnech celkem slušně zachraňují...

ČT Edu 

Asi všichni známe Učí Telka, vyučování podle jednotlivých tříd. ČT Edu přináší nepřeberné množství celkem zajímavých a kvalitních videí a námětů pro děti různého věku. Vše je vybíráno aprobovanými učiteli daného předmětu.

Škola s nadhledem 

Pro školáky od základky až po střední. Přijdou si tu na své v zábavných interaktivních testech z češtiny, matematiky, fyziky, biologie, zkrátka jako ve škole. Osobně jsem ocenila návod pro rodiče :-). Vše je členěno jasně podle témat, na dvě kliknutí máte test na obrazovce a můžete začít. Osobně používám k procvičování probrané školní látky.

Corinth3D 

Neumíte dobře vysvětlit jak funguje srdce nebo plíce? Pomoc najdete v aplikaci Corinth3D. Je libo názorná vysvětlení geometrie, astrologie, chemie, astrologie? Prosím! Názorně je vše předvedeno na 3D modelech. Aplikace běží na platformě Lifeliqe, kam je třeba se přihlásit. Lze to například i přes gmail. Seriózní výukový materiál pro všechny školáky. Mladší děti určitě potěší třeba zajímavosti o dinosaurech v kategorii paleontologie. Obsah je garantován odborníky. I já se tu učím spoustě nových věcí… 

Musiclab

Experimentování s hudbou. Skládat písničky, hraní s rytmem, kreslit hudbou, hrát akordy na virtuálním piánu, rozkládat akordy do melodií. To všechno se dá v Musiclabu dělat. Fakt se tu „vyblbnou”.

Minecraft Eduducation Edition

Děti jistě potěší oblíbená hra Minecraft a nás rodiče nová verze Minecraft Education Edition. Děti se pomocí hry učí. Zvolit si můžete od matiky přes programování až  třeba po chemii nebo fyziku. My zatím testujeme free verzi. Ke stažení jsou zdarma i pracovní plány pro různé předměty a věkové kategorie. Zkušební verze je zdarma, placená pak za pět dolarů na rok.

U nás to bylo neustále: „Mamí, už jsi mi poslala odkaz na ten nový Minecraft?” V první chvíli bylo trochu zklamání, že to není OBYČEJNÝ Minecraft, ale postupně si získal na oblibě. Taky je to asi jedna z nejpopulárnějších aplikací spolu s Musiclabem:-)

Angličtina s BBC 

Pohádky, říkadla, písničky, obrázkový slovníček, gramatika, návody na tvoření a spousta další zábavy s angličtinou pro menší děti všeho věku. I my dospělí se můžeme leccos přiučit- třeba Tricky words…

Angličtina s BBC pro puberťáky

Najít něco rozumného, co by těm našim puberťákům bylo blízké a nebyla to "pruda" není úplně lehké. BBC English se to ale myslím celkem povedlo :). Pokud máte doma puboše, zkuste jim to nabídnout.

Pojďme do muzea

V neposlední řadě je celkem zajímavé zaskočit třeba do Mexika nebo do Londýna či Paříže a projít si tamní muzea.

Pojďme do kina

Ano, čtete dobře! Můžete si zajít i do kina u vás v obýváku. A ještě podpoříte kina v nelehké situaci. Takže takové dva v jednom!

Duolingo 

Mobilní aplikace na procvičování angličtiny. Ostatní jazyky bohužel jdou jen přes angličtinu…

Doučování on line

No a kdyby jste potřebovali třeba doučování pro své dítko, můžete ho zdarma a jednoduše nalézt tady. Kontaktujete přímo lektora.

 

Máte také nějakou oblíbenou vzdělávací hru nebo aplikaci? Podělte se s námi. Třeba to vydá na další článek… a škola nám všem půjde ještě lépe. A třeba nás to bude i bavit!

Těším se na vaše tipy.

Monika